RN73R2ETTD15R2D25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2ETTD15R2D25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.16625
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:15.2 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRCW0805240KJNEA

CRCW0805240KJNEA

Vishay / Dale

RES SMD 240K OHM 5% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RMCF1210FT9M76

RMCF1210FT9M76

Stackpole Electronics, Inc.

RES 9.76M OHM 1% 1/3W 1210

На залиха: 5.268.703

$0.01898

WSR2R0150FEA

WSR2R0150FEA

Vishay / Dale

RES 0.015 OHM 1% 2W 4527

На залиха: 78.571

$1.40000

RS73F2BTTD11R3D

RS73F2BTTD11R3D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 11.3 OHM 0.5% 1/3W 1206

На залиха: 990.982

$0.10091

RK73G1ETTP1913C

RK73G1ETTP1913C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 191K OHM 0.25% 1/10W 0402

На залиха: 1.782.531

$0.05610

CRCW08053K00FKEAC

CRCW08053K00FKEAC

Vishay / Dale

RES 3K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

CRCW04021R60JNEDHP

CRCW04021R60JNEDHP

Vishay / Dale

RES SMD 1.6 OHM 5% 1/5W 0402

На залиха: 5.938.242

$0.01684

RK73H1ERTTP5620D

RK73H1ERTTP5620D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 562 OHM 0.50% 1/10W 0402

На залиха: 3.653.635

$0.02737

RNCF0805BTC845K

RNCF0805BTC845K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 845K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 1.909.490

$0.05237

RT2512CKB073K3L

RT2512CKB073K3L

Yageo

RES SMD 3.3K OHM 0.25% 3/4W 2512

На залиха: 250.620

$0.39901

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв