RS73G2ATTD6492B

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RS73G2ATTD6492B
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 64.9K OHM 0.1% 1/4W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.09936
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RS73
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:64.9 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN731JTTD2741C10

RN731JTTD2741C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.74K OHM 0.25% 1/16W 0603

На залиха: 442.282

$0.22610

RC0100FR-072R26L

RC0100FR-072R26L

Yageo

RES SMD 2.26 OHM 1% 1/32W 01005

На залиха: 1.794.043

$0.05574

RNCF0201DTC13K3

RNCF0201DTC13K3

Stackpole Electronics, Inc.

RES 13.3K OHM 0.5% 1/32W 0201

На залиха: 3.968.253

$0.02520

SR732ATTD3R40F

SR732ATTD3R40F

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 1.346.801

$0.07425

RMK22N125KB0016

RMK22N125KB0016

Vishay / Sfernice

SFERNICE THIN FILMS

На залиха: 8.792

$12.51040

RMCF0402FT3K40

RMCF0402FT3K40

Stackpole Electronics, Inc.

RES 3.4K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73R1ETTP1022D50

RN73R1ETTP1022D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 10.2K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 1.508.295

$0.06630

ERA-3VEB2400V

ERA-3VEB2400V

Panasonic

RES 240 OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 903.668

$0.11066

RK73G1HTTC2703D

RK73G1HTTC2703D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 270K OHM 0.5% 1/20W 0201

На залиха: 874.125

$0.11440

RN73H2BTTD80R6F50

RN73H2BTTD80R6F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 80.6 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв