CR1206-8W-102JT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CR1206-8W-102JT
Производителот
Venkel LTD
Опис
RES 1K OHM 5% 1/8W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.00585
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:CR
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1 kOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.71mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
WK73R2JTTE82R5F

WK73R2JTTE82R5F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 82.5 OHM 1% 1W 1812

На залиха: 1.159.420

$0.08625

RN73R2ETTD3702D50

RN73R2ETTD3702D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 601.503

$0.16625

RN73H2BTTD3010D100

RN73H2BTTD3010D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 301 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

SG73P2BTTD3243F

SG73P2BTTD3243F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 324K OHM 1% 1/3W 1206

На залиха: 2.942.907

$0.03398

RN73H1ETTP3322D25

RN73H1ETTP3322D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 33.2K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 1.275.510

$0.07840

ESR25JZPJ7R5

ESR25JZPJ7R5

ROHM Semiconductor

RES SMD 7.5 OHM 5% 2/3W 1210

На залиха: 270.270

$0.37000

CRCW080515K0FKEBC

CRCW080515K0FKEBC

Vishay / Dale

RES 15K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

TNPW08051K33BXEA

TNPW08051K33BXEA

Vishay / Dale

RES 1.33K OHM 0.1% 1/5W 0805

На залиха: 432.114

$0.23142

RCL12253R30FKEG

RCL12253R30FKEG

Vishay / Dale

RES SMD 3.3 OHM 2W 2512 WIDE

На залиха: 140.845

$0.71000

HRG3216P-1802-B-T5

HRG3216P-1802-B-T5

Susumu

RES SMD 18K OHM 0.1% 1W 1206

На залиха: 245.098

$0.40800

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв