RN73H2BTTD3203F50

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H2BTTD3203F50
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 320K OHM 1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.11480
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:320 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R2BTTD1382A25

RN73R2BTTD1382A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 13.8K OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 404.040

$0.24750

WK73R3ATTE1871F

WK73R3ATTE1871F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.87K OHM 1% 2W 2512

На залиха: 502.916

$0.19884

RN73H1JTTD1423F25

RN73H1JTTD1423F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 142K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

RK73H3ATTE3013D

RK73H3ATTE3013D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 301K OHM 0.5% 1W 2512

На залиха: 763.941

$0.13090

RN73R2BTTD6811D25

RN73R2BTTD6811D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 6.81K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

RS73G2BTTD39R0F

RS73G2BTTD39R0F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 39 OHM 1% 1/3W 1206

На залиха: 990.982

$0.10091

RT0805DRE072K1L

RT0805DRE072K1L

Yageo

RES SMD 2.1K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 6.978.367

$0.01433

TNPW120611K0BETY

TNPW120611K0BETY

Vishay / Dale

RES 11K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 272.420

$0.36708

PNM1206E2002BST5

PNM1206E2002BST5

Vishay

RES SMD 20K OHM 0.1% 0.4W 1206

На залиха: 89.430

$1.23000

RN73H2BTTD4871D10

RN73H2BTTD4871D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.87K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 542.740

$0.18425

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв