RN73H2ATTD6812D25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H2ATTD6812D25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 68.1K OHM 0.5% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.07520
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:68.1 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RG2012V-1150-B-T5

RG2012V-1150-B-T5

Susumu

RES SMD 115 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 119.345

$0.83790

SR732BTTDR33J

SR732BTTDR33J

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 1.029.972

$0.09709

CHP1206K1801FNT

CHP1206K1801FNT

Vishay / Sfernice

RES SMD THICK FILM 1206

На залиха: 28.793

$4.16760

RN731JTTD8352D100

RN731JTTD8352D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 83.5K OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

RN73H1JTTD1451D100

RN73H1JTTD1451D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.45K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

ERJ-HP6F1333V

ERJ-HP6F1333V

Panasonic

RES 133K OHM 1% 1/2W 0805

На залиха: 2.498.750

$0.04002

RN73H2ATTD3000F25

RN73H2ATTD3000F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 300 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

MCR03ERTF4873

MCR03ERTF4873

ROHM Semiconductor

RES SMD 487K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN731JTTD3002B50

RN731JTTD3002B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 30K OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 1.299.545

$0.07695

RN73H2BTTD2843F50

RN73H2BTTD2843F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 284K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв