ERJ-S03F30R1V

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-S03F30R1V
Производителот
Panasonic
Опис
RES SMD 30.1 OHM 1% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.02431
Листови со податоци онлајн
ERJ-S03F30R1V PDF
 • серија:ERJ-S03
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:30.1 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RT1206CRD0761K9L

RT1206CRD0761K9L

Yageo

RES SMD 61.9KOHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 1.161.980

$0.08606

RNCF0805FTD75R0

RNCF0805FTD75R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 75 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 6.349.206

$0.01575

RN73H2ETTD5830F10

RN73H2ETTD5830F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 583 OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 484.848

$0.20625

RT1206FRD07137KL

RT1206FRD07137KL

Yageo

RES SMD 137K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 6.056.935

$0.01651

RG2012V-3010-W-T1

RG2012V-3010-W-T1

Susumu

RES SMD 301 OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 106.443

$1.03341

RT0805DRE07274RL

RT0805DRE07274RL

Yageo

RES SMD 274 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 6.978.367

$0.01433

CRGCQ1206F270R

CRGCQ1206F270R

TE Connectivity AMP Connectors

CRGCQ 1206 270R 1%

На залиха: 1.000.000

$0.10000

SG73P2ATTD681J

SG73P2ATTD681J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 680 OHM 5% 1/4W 0805

На залиха: 6.821.282

$0.01466

RT0402BRD075K23L

RT0402BRD075K23L

Yageo

RES SMD 5.23KOHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 263.157

$0.38000

MCU08050D5622BP100

MCU08050D5622BP100

Vishay / Beyschlag

RES SMD 56.2K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 576.368

$0.17350

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв