SG73S1JTTD7R32F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SG73S1JTTD7R32F
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 7.32 OHM 1% 1/5W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.01760
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:SG73S
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:7.32 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.2W, 1/5W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
KRL6432T4-M-R010-F-T1

KRL6432T4-M-R010-F-T1

Susumu

RES 0.01 OHM 2W 2512 WIDE

На залиха: 66.165

$1.66250

ERJ-H3EF1871V

ERJ-H3EF1871V

Panasonic

RES 1.87K OHM 1% 1/6W 0603

На залиха: 4.086.636

$0.02447

CSR2010FT15L0

CSR2010FT15L0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 0.015 OHM 1% 1W 2010

На залиха: 537.056

$0.18620

TNPW060322K6BXEA

TNPW060322K6BXEA

Vishay / Dale

RES 22.6K OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 417.710

$0.23940

RN73R1JTTD2151C50

RN73R1JTTD2151C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.15K OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 1.096.491

$0.09120

S5-475RF8

S5-475RF8

Riedon

RES SMD 475 OHM 1% 4W 8230

На залиха: 84.876

$1.29600

M55342E06B86B6RT5

M55342E06B86B6RT5

Vishay / Dale

RES SMD 86.6KOHM 0.1% 0.15W 0805

На залиха: 66.897

$1.64430

CR024334F

CR024334F

Meritek

RES SMD 4.33M OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 3.514.938

$0.02845

MCT06030D2742DP500

MCT06030D2742DP500

Vishay / Beyschlag

RES SMD 27.4K OHM 0.5% 1/8W 0603

На залиха: 2.732.240

$0.03660

RN73C1E2K32BTD

RN73C1E2K32BTD

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 2.32KOHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 126.582

$0.79000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв