CRCW120614K3FKEAHP

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CRCW120614K3FKEAHP
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 14.3K OHM 1% 3/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.05441
Листови со податоци онлајн
CRCW120614K3FKEAHP PDF
 • серија:CRCW-HP
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:14.3 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.75W, 3/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RK73B2ERTTD273G

RK73B2ERTTD273G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 27K OHM 2% 1/2W 1210

На залиха: 1.207.729

$0.08280

RMCS0603FT1K40

RMCS0603FT1K40

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1.4K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 18.315.018

$0.00546

ERJ-UP3D6803V

ERJ-UP3D6803V

Panasonic

RES 680K OHM 0.5% 1.4W 0603

На залиха: 2.623.294

$0.03812

TNPW1206117KDETA

TNPW1206117KDETA

Vishay / Dale

RES 117K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 417.710

$0.23940

ERJ-HP6F90R9V

ERJ-HP6F90R9V

Panasonic

RES 91 OHM 1% 1/2W 0805

На залиха: 2.498.750

$0.04002

M55342H06B1B98RWS

M55342H06B1B98RWS

Vishay / Dale

RES SMD 1.98KOHM 0.1% 0.15W 0805

На залиха: 10.500

$10.47600

RN73R2ETTD2582B50

RN73R2ETTD2582B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 469.924

$0.21280

ERJ-U02D1653X

ERJ-U02D1653X

Panasonic

0402 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 16

На залиха: 6.493.506

$0.01540

CRCW1206100KJNTB

CRCW1206100KJNTB

Vishay / Dale

RES SMD 100K OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 6.622.516

$0.01510

SG73S2BTTD28R7F

SG73S2BTTD28R7F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 28.7 OHM 1% 1/3W 1206

На залиха: 2.942.907

$0.03398

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв