RN731JTTD2201F25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN731JTTD2201F25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 2.2K OHM 1% 1/16W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.04560
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Not For New Designs
 • отпор:2.2 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
AC2512FK-0710KL

AC2512FK-0710KL

Yageo

RES SMD 10K OHM 1% 1W 2512

На залиха: 188.679

$0.53000

RT0603CRC0756RL

RT0603CRC0756RL

Yageo

RES SMD 56 OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 1.002.606

$0.09974

RN73R2BTTD1582C50

RN73R2BTTD1582C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 15.8K OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 744.047

$0.13440

RC0402DR-07340RL

RC0402DR-07340RL

Yageo

RES SMD 340 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 13.793.103

$0.00725

AC0603FR-0733RL

AC0603FR-0733RL

Yageo

RES SMD 33 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RK73H1HTTC12R4F

RK73H1HTTC12R4F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 12.4 OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 7.299.270

$0.01370

RK73H1ETTP1600F

RK73H1ETTP1600F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 160 OHM 1% 1/10W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RNCF1206BTE150R

RNCF1206BTE150R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 150 OHM 0.1% 1/3W 1206

На залиха: 1.481.481

$0.06750

RT0603CRD071K5L

RT0603CRD071K5L

Yageo

RES SMD 1.5KOHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 1.587.553

$0.06299

RN73R1ETTP4990B50

RN73R1ETTP4990B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 499 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 1.059.322

$0.09440

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв