ERJ-U03F3923V

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-U03F3923V
Производителот
Panasonic
Опис
RES 392K OHM 1% 1/10W 0603 SMD
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.01857
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:ERJ-U03
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:392 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RS73G2BTTD1652C

RS73G2BTTD1652C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 16.5K OHM 0.25% 1/3W 1206

На залиха: 681.059

$0.14683

TNPW060315R0BEEN

TNPW060315R0BEEN

Vishay / Dale

RES 15 OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 300.751

$0.33250

ERJ-14NF1602U

ERJ-14NF1602U

Panasonic

RES SMD 16K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 3.858.024

$0.02592

ERA-2AEB4992X

ERA-2AEB4992X

Panasonic

RES SMD 49.9KOHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 256.410

$0.39000

RCP0603W1K30JED

RCP0603W1K30JED

Vishay / Dale

RES SMD 1.3K OHM 5% 1.5W 0603

На залиха: 33.103

$3.62500

ESR03EZPF1203

ESR03EZPF1203

ROHM Semiconductor

RES SMD 120K OHM 1% 1/4W 0603

На залиха: 6.393.861

$0.01564

SG73P2ETTD432J

SG73P2ETTD432J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.3K OHM 5% 1/2W 1210

На залиха: 2.898.550

$0.03450

RN73R2ATTD4642B50

RN73R2ATTD4642B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 46.4K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 976.562

$0.10240

RN73R1JTTD4700A05

RN73R1JTTD4700A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 470 OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 187.969

$0.53200

CPF1206B33K2E1

CPF1206B33K2E1

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 33.2K OHM 0.1% 1/8W 1206

На залиха: 617.894

$0.16184

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв