RN731JTTD5620B25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN731JTTD5620B25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 562 OHM 0.1% 1/16W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.07695
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Not For New Designs
 • отпор:562 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H2BTTD1004F10

RN73H2BTTD1004F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1M OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 581.023

$0.17211

RC1005F275CS

RC1005F275CS

Samsung Electro-Mechanics

RES SMD 2.7M OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73H2ETTD6040C50

RN73H2ETTD6040C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 604 OHM 0.25% 1/4W 1210

На залиха: 415.593

$0.24062

SG73S1ETTP5102F

SG73S1ETTP5102F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 51K OHM 1% 1/8W 0402

На залиха: 5.913.660

$0.01691

ERJ-1GNF1300C

ERJ-1GNF1300C

Panasonic

RES SMD 130 OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

ERJ-S03F54R9V

ERJ-S03F54R9V

Panasonic

RES SMD 54.9 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 4.113.533

$0.02431

RK73H2ATTD9532F

RK73H2ATTD9532F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 95.3K OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

TNPW08056K49DETA

TNPW08056K49DETA

Vishay / Dale

RES 6.49K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.481.481

$0.06750

TNPW121012K1BEEA

TNPW121012K1BEEA

Vishay / Dale

RES 12.1K OHM 0.1% 1/2W 1210

На залиха: 203.210

$0.49210

D55342K07B30B5RWS

D55342K07B30B5RWS

Vishay / Dale

RES SMD 30.5K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 15.873

$9.45000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв