ERJ-1GNF4123C

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-1GNF4123C
Производителот
Panasonic
Опис
RES SMD 412K OHM 1% 1/20W 0201
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
27680
Единечната цена
$0.10000
Листови со податоци онлајн
ERJ-1GNF4123C PDF
 • серија:ERJ-1GN
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:412 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.05W, 1/20W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:0201 (0603 Metric)
 • добавувач уред пакет:0201
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
 • висина - седење (макс):0.010" (0.26mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ERJ-1GNJ431C

ERJ-1GNJ431C

Panasonic

RES SMD 430 OHM 5% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73H2BTTD82R5B25

RN73H2BTTD82R5B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 82.5 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 142.857

$0.70000

TNPW08059K09FETA

TNPW08059K09FETA

Vishay / Dale

RES 9.09K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.481.481

$0.06750

RHC2512FT3R01

RHC2512FT3R01

Stackpole Electronics, Inc.

RES 3.01 OHM 1% 2W 2512

На залиха: 287.505

$0.34782

RG1608P-88R7-D-T5

RG1608P-88R7-D-T5

Susumu

RES SMD 88.7 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 4.882.812

$0.02048

RN73R1ETTP6491D10

RN73R1ETTP6491D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 6.49K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 905.797

$0.11040

M55342E09B51B1RWS

M55342E09B51B1RWS

Vishay / Dale

RES SMD 51.1K OHM 0.1% 1W 2512

На залиха: 8.547

$12.87000

RN73C1J309RBTG

RN73C1J309RBTG

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 309 OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 102.593

$0.97472

WR04X4703FTL

WR04X4703FTL

Walsin Technology

RES 470K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RK73G2ATTD7682F

RK73G2ATTD7682F

KOA Speer Electronics, Inc.

THICKFILM RESISTOR 0805

На залиха: 2.898.550

$0.03450

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв