CRGH0603F487R

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CRGH0603F487R
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES SMD 487 OHM 1% 1/5W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.00909
Листови со податоци онлајн
CRGH0603F487R PDF
 • серија:CRGH, Neohm
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:487 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.2W, 1/5W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRGS1206J5K6

CRGS1206J5K6

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 5.6K OHM 5% 0.6W 1206

На залиха: 1.405.678

$0.07114

FCSL64R002GER

FCSL64R002GER

Ohmite

RES 0.002 OHM 2W 2512 WIDE

На залиха: 94.827

$1.16000

MCU08050D6191DP500

MCU08050D6191DP500

Vishay / Beyschlag

RES 6.19K OHM 0.5% 1/5W 0805

На залиха: 1.822.821

$0.05486

ERJ-U0XF8662Y

ERJ-U0XF8662Y

Panasonic

RES 86.6K OHM 1% 1/32W 01005

На залиха: 1.638.806

$0.06102

RG2012P-112-D-T5

RG2012P-112-D-T5

Susumu

RES SMD 1.1K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 3.174.603

$0.03150

RN73H1JTTD1871B05

RN73H1JTTD1871B05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.87K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 158.290

$0.63175

RMCF0402JT9K10

RMCF0402JT9K10

Stackpole Electronics, Inc.

RES 9.1K OHM 5% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

CRCW04021R10JNTD

CRCW04021R10JNTD

Vishay / Dale

RES SMD 1.1 OHM 5% 1/16W 0402

На залиха: 8.635.578

$0.01158

TNPW08052K20BETA

TNPW08052K20BETA

Vishay / Dale

RES 2.2K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 348.092

$0.28728

TNPW060312K4BXCN

TNPW060312K4BXCN

Vishay / Dale

RES 12.4K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 259.268

$0.38570

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв