SR73W2HTTE3R30F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SR73W2HTTE3R30F
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
CURRENT SENSE RESISTOR
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.15142
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:SR73
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:3.3 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.75W, 3/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:2010 (5025 Metric)
 • добавувач уред пакет:2010
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H2BTTD5493D10

RN73H2BTTD5493D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 549K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 542.740

$0.18425

RN73R2ATTD1541A05

RN73R2ATTD1541A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.54K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 187.969

$0.53200

RK73H2BTTD3000F

RK73H2BTTD3000F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 300 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73H2ATTD1870D25

RN73H2ATTD1870D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 187 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

RT1210CRE07143RL

RT1210CRE07143RL

Yageo

RES SMD 143 OHM 0.25% 1/4W 1210

На залиха: 616.903

$0.16210

RT2512FKE073K65L

RT2512FKE073K65L

Yageo

RES SMD 3.65K OHM 1% 3/4W 2512

На залиха: 1.030.502

$0.09704

RN73H1JTTD3120C10

RN73H1JTTD3120C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 312 OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 346.140

$0.28890

RK73B2ATTD202J

RK73B2ATTD202J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2K OHM 5% 1/4W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

TNPW0603120RFEEA

TNPW0603120RFEEA

Vishay / Dale

RES 120 OHM 1% 1/8W 0603

На залиха: 2.004.811

$0.04988

TNPW1206160KBEEA

TNPW1206160KBEEA

Vishay / Dale

RES 160K OHM 0.1% 2/5W 1206

На залиха: 504.617

$0.19817

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв