RN731JTTD1262C25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN731JTTD1262C25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 12.6K OHM 0.25% 1/16W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.07695
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Not For New Designs
 • отпор:12.6 kOhms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRCW1206178KFKEAHP

CRCW1206178KFKEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 178K OHM 1% 3/4W 1206

На залиха: 1.837.897

$0.05441

RT0603CRE0738R3L

RT0603CRE0738R3L

Yageo

RES SMD 38.3OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 2.059.308

$0.04856

RN73R2ATTD5110D50

RN73R2ATTD5110D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 511 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

$0.06630

AC0603FR-073K48L

AC0603FR-073K48L

Yageo

RES SMD 3.48K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73R2BTTD3923B50

RN73R2BTTD3923B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 392K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 744.047

$0.13440

CRCW12062M15FKEBC

CRCW12062M15FKEBC

Vishay / Dale

RES 2.15M OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 12.180.267

$0.00821

WK73R2JTTE1871F

WK73R2JTTE1871F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.87K OHM 1% 1W 1812

На залиха: 1.159.420

$0.08625

RN73H1JTTD1021D25

RN73H1JTTD1021D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.02K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

RCWE0402R220JKEA

RCWE0402R220JKEA

Vishay / Dale

RES 0.22 OHM 5% 1/8W 0402

На залиха: 595.238

$0.16800

RN73H2BTTD3243D10

RN73H2BTTD3243D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 324K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 542.740

$0.18425

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв