RS73F2BTTD3320C

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RS73F2BTTD3320C
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 332 OHM 0.25% 1/3W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.14683
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RS73
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:332 Ohms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.333W, 1/3W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
HV732HTTE126J

HV732HTTE126J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 12M OHM 5% 1/2W 2010

На залиха: 131.578

$0.76000

RN73R2ATTD5101B05

RN73R2ATTD5101B05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 5.1K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 197.863

$0.50540

RNCF0805BKE768R

RNCF0805BKE768R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 768 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 1.082.251

$0.09240

WK73R2BTTD1022D

WK73R2BTTD1022D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 10.2K OHM 0.5% 3/4W 1206

На залиха: 1.238.696

$0.08073

RN73H2ATTD6901B05

RN73H2ATTD6901B05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 6.9K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 158.290

$0.63175

SR732ETTDR30J

SR732ETTDR30J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 300M OHM 5% 1/2W 1210

На залиха: 169.491

$0.59000

RC1608F6R34CS

RC1608F6R34CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 6.34 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 11.876.484

$0.00842

ESR18EZPF1151

ESR18EZPF1151

ROHM Semiconductor

RES SMD 1.15K OHM 1% 1/2W 1206

На залиха: 5.797.101

$0.01725

SMM02040D6812CB300

SMM02040D6812CB300

Vishay / Beyschlag

RES 68.1KOHM 0.25% 1/4W MELF0204

На залиха: 754.318

$0.13257

RN73H2BTTD6801A10

RN73H2BTTD6801A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 6.8K OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 200.501

$0.49875

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв