RN73H2ATTD4531C50

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H2ATTD4531C50
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 4.53K OHM 0.25% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.11340
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:4.53 kOhms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
HV73V1JTTD5603F

HV73V1JTTD5603F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 560K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 934.055

$0.10706

RN73R2ETTD8561C10

RN73R2ETTD8561C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 254.874

$0.39235

RK73H3ATTE3652F

RK73H3ATTE3652F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 36.5K OHM 1% 1W 2512

На залиха: 1.741.553

$0.05742

RN73H2ETTD4273F50

RN73H2ETTD4273F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 427K OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 484.848

$0.20625

AT0805BRD071K05L

AT0805BRD071K05L

Yageo

RES SMD 1.05K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 619.233

$0.16149

ERJ-U12F1181U

ERJ-U12F1181U

Panasonic

RES 1.18K OHM 1% 3/4W 1812 SMD

На залиха: 1.069.976

$0.09346

RS73F1JTTD3600B

RS73F1JTTD3600B

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 360 OHM 0.1% 1/5W 0603

На залиха: 1.130.071

$0.08849

RNCF0402DKE6K80

RNCF0402DKE6K80

Stackpole Electronics, Inc.

RES 6.8K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 4.273.504

$0.02340

ERJ-P03F2553V

ERJ-P03F2553V

Panasonic

RES SMD 255 KOHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 2.424.242

$0.04125

WK73R2BTTD1102F

WK73R2BTTD1102F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 11K OHM 1% 3/4W 1206

На залиха: 2.070.393

$0.04830

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв