RHC2512FT237R

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RHC2512FT237R
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 237 OHM 1% 2W 2512
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.30245
Листови со податоци онлајн
RHC2512FT237R PDF
 • серија:RHC
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:237 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):2W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:2512 (6432 Metric)
 • добавувач уред пакет:2512
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ERJ-U0XJ333Y

ERJ-U0XJ333Y

Panasonic

RES 33K OHM 5% 1/32W 01005

На залиха: 232.558

$0.43000

SG73P2BTTD10R0D

SG73P2BTTD10R0D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 10 OHM 0.5% 1/3W 1206

На залиха: 2.520.161

$0.03968

RN73R2ETTD3482C10

RN73R2ETTD3482C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 254.874

$0.39235

5-2176074-5

5-2176074-5

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 21K OHM 0.5% 1/32W 0201

На залиха: 1.103.265

$0.09064

RC0402FR-071KL

RC0402FR-071KL

Yageo

RES SMD 1K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

ERJ-P06D1073V

ERJ-P06D1073V

Panasonic

RES SMD 107 KOHM 0.5% 1/2W 0805

На залиха: 2.805.836

$0.03564

ERJ-P08J622V

ERJ-P08J622V

Panasonic

RES SMD 6.2K OHM 5% 2/3W 1206

На залиха: 625.000

$0.16000

RCV0805330KJNEA

RCV0805330KJNEA

Vishay / Dale

RES SMD 330K OHM 5% 1/8W 0805

На залиха: 3.220.611

$0.03105

RCL122534K8FKEG

RCL122534K8FKEG

Vishay / Dale

RES SMD 34.8K OHM 2W 2512 WIDE

На залиха: 491.569

$0.20343

RG3216V-1020-B-T5

RG3216V-1020-B-T5

Susumu

RES SMD 102 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 82.913

$1.32668

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв