CRCW1206160RJNEB

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CRCW1206160RJNEB
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 160 OHM 5% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.00824
Листови со податоци онлајн
CRCW1206160RJNEB PDF
 • серија:CRCW
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:160 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RP73PF1E147KBTD

RP73PF1E147KBTD

TE Connectivity AMP Connectors

RES 147K OHM 0.1% 1/10W 0402

На залиха: 192.307

$0.52000

RN73H1JTTD2843B50

RN73H1JTTD2843B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 284K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 992.063

$0.10080

RGT1608P-131-B-T5

RGT1608P-131-B-T5

Susumu

RES 130 OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 1.074.113

$0.09310

MCS04020C7870FE000

MCS04020C7870FE000

Vishay / Beyschlag

RES SMD 787 OHM 1% 1/10W 0402

На залиха: 7.052.186

$0.01418

TNPW120639R7BEEA

TNPW120639R7BEEA

Vishay / Dale

RES 39.7 OHM 0.1% 2/5W 1206

На залиха: 326.904

$0.30590

RN73R1JTTD2182D25

RN73R1JTTD2182D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 21.8K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 2.314.814

$0.04320

RCS12062R00FKEA

RCS12062R00FKEA

Vishay / Dale

RCS1206 100 2R0 1% ET1 E3

На залиха: 250.000

$0.40000

RN73H2BTTD2182C50

RN73H2BTTD2182C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 21.8K OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 595.415

$0.16795

SG73S2ETTD60R4D

SG73S2ETTD60R4D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 60.4 OHM 0.5% 1/2W 1210

На залиха: 1.564.700

$0.06391

AT0603DRE073K3L

AT0603DRE073K3L

Yageo

RES SMD 3.3K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 4.115.226

$0.02430

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв