CRCW08057M50FKEAC

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CRCW08057M50FKEAC
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 7.5M OHM 1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.00625
Листови со податоци онлајн
CRCW08057M50FKEAC PDF
 • серија:CRCW-C
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:7.5 MOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R2ETTD2873C50

RN73R2ETTD2873C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 501.253

$0.19950

RN73R1ETTP3702D50

RN73R1ETTP3702D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 37K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 1.508.295

$0.06630

RC0402JR-071M3L

RC0402JR-071M3L

Yageo

RES SMD 1.3M OHM 5% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

CRG1206F3K9

CRG1206F3K9

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 3.9K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 11.376.564

$0.00879

HMC1206KT50M0

HMC1206KT50M0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 50M OHM 10% 1/4W 1206

На залиха: 1.288.327

$0.07762

PLTT0805Z1742AGT5

PLTT0805Z1742AGT5

Vishay

RES SMD 17.4KOHM 0.05% 1/4W 0805

На залиха: 33.291

$3.60450

ERJ-S14F8R06U

ERJ-S14F8R06U

Panasonic

RES 8.06 OHM 1% 1/2W 1210 SMD

На залиха: 1.164.822

$0.08585

RK73H2BTTD2R55F

RK73H2BTTD2R55F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.55 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 11.441.647

$0.00874

RK73G2ATTD5760D

RK73G2ATTD5760D

KOA Speer Electronics, Inc.

THICKFILM RESISTOR 0805

На залиха: 2.898.550

$0.03450

RN73R2ETTD17R8C25

RN73R2ETTD17R8C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 385.579

$0.25935

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв