RNCS0603BKE2K21

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNCS0603BKE2K21
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 2.21K OHM 0.1% 1/16W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.45000
Листови со податоци онлајн
RNCS0603BKE2K21 PDF
 • серија:RNCS
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:2.21 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Corrosive, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H2BTTD43R0D50

RN73H2BTTD43R0D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 43 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

HRG3216P-4530-D-T5

HRG3216P-4530-D-T5

Susumu

RES SMD 453 OHM 0.5% 1W 1206

На залиха: 367.647

$0.27200

RN73R1ETTP1420F10

RN73R1ETTP1420F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 142 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 905.797

$0.11040

RN73H2ETTD2521B10

RN73H2ETTD2521B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.52K OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 200.501

$0.49875

CHP1505K37R4FBT

CHP1505K37R4FBT

Vishay / Sfernice

RES SMD THICK FILM 1505

На залиха: 26.447

$4.53730

MMP100FRF28K

MMP100FRF28K

Yageo

RES SMD 1% 1W MELF

На залиха: 1.018.537

$0.09818

RP73D1J205KBTG

RP73D1J205KBTG

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 205K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 139.602

$0.71632

RK73H2BRTTD5361D

RK73H2BRTTD5361D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 5.36K OHM 0.50% 1/4W 1206

На залиха: 2.034.174

$0.04916

RN73R2ATTD2431C25

RN73R2ATTD2431C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.43K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 976.562

$0.10240

CRCW08051R40FKEAHP

CRCW08051R40FKEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 1.4 OHM 1% 1/2W 0805

На залиха: 2.146.844

$0.04658

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв