M55342E06B26B7RWS

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
M55342E06B26B7RWS
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 26.7KOHM 0.1% 0.15W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$10.47600
Листови со податоци онлајн
M55342E06B26B7RWS PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55342, RM0705
 • пакет:Tray
 • статус на дел:Active
 • отпор:26.7 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.15W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Military, Non-Inductive
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0705
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
 • висина - седење (макс):0.033" (0.84mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ERJ-U12F48R7U

ERJ-U12F48R7U

Panasonic

RES 48.7 OHM 1% 3/4W 1812 SMD

На залиха: 1.069.976

$0.09346

M55342E11B10B0RTP

M55342E11B10B0RTP

Vishay / Dale

RES SMD 10K OHM 0.1% 1/20W 0402

На залиха: 7.012

$15.68640

CRCW020151K0JNED

CRCW020151K0JNED

Vishay / Dale

RES SMD 51K OHM 5% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73H2BTTD21R0D50

RN73H2BTTD21R0D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 21 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

ESR18EZPF8661

ESR18EZPF8661

ROHM Semiconductor

RES SMD 8.66K OHM 1% 1/2W 1206

На залиха: 5.797.101

$0.01725

RT1206BRC0760K4L

RT1206BRC0760K4L

Yageo

RES SMD 60.4K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 435.729

$0.22950

ERJ-U02D24R0X

ERJ-U02D24R0X

Panasonic

0402 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 24

На залиха: 6.493.506

$0.01540

ERJ-P03D3902V

ERJ-P03D3902V

Panasonic

RES SMD 39 KOHM 0.5% 1/5W 0603

На залиха: 1.910.219

$0.05235

RN73R1JTTD89R8D100

RN73R1JTTD89R8D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 89.8 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

$0.05440

ERJ-S1DF9R10U

ERJ-S1DF9R10U

Panasonic

RES 9.1 OHM 1% 3/4W 2010 SMD

На залиха: 762.892

$0.13108

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв