ERJ-S1TF24R9U

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-S1TF24R9U
Производителот
Panasonic
Опис
RES SMD 24.9 OHM 1% 1W 2512
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.13274
Листови со податоци онлајн
ERJ-S1TF24R9U PDF
 • серија:ERJ-S1T
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:24.9 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:2512 (6432 Metric)
 • добавувач уред пакет:2512
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RS73F2BTTD53R6C

RS73F2BTTD53R6C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 53.6 OHM 0.25% 1/3W 1206

На залиха: 681.059

$0.14683

SG732ATTD1R8M

SG732ATTD1R8M

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.8 OHM 20% 1/8W 0805

На залиха: 2.898.550

$0.03450

RNCF0603DKE1K27

RNCF0603DKE1K27

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1.27K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 3.472.222

$0.02880

ERJ-UP3D4303V

ERJ-UP3D4303V

Panasonic

RES 430K OHM 0.5% 1.4W 0603

На залиха: 2.623.294

$0.03812

RG3216N-1052-D-T5

RG3216N-1052-D-T5

Susumu

RES SMD 10.5K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 716.075

$0.13965

CRCW06031R91FNEA

CRCW06031R91FNEA

Vishay / Dale

RES SMD 1.91 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 15.267.175

$0.00655

ERA-8APB3161V

ERA-8APB3161V

Panasonic

RES SMD 3.16K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 113.636

$0.88000

CRCW0603113KFKTA

CRCW0603113KFKTA

Vishay / Dale

RES SMD 113K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 6.090.133

$0.01642

RG2012N-1870-W-T1

RG2012N-1870-W-T1

Susumu

RES SMD 187 OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 298.552

$0.33495

Y112110R0000B139R

Y112110R0000B139R

VPG Foil

RES SMD 10 OHM 0.1% 1/4W J LEAD

На залиха: 19.988

$6.50370

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв