RN73H2ATTD76R6F50

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H2ATTD76R6F50
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 76.6 OHM 1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.07520
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:76.6 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H2ETTD3201D10

RN73H2ETTD3201D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.2K OHM 0.5% 1/4W 1210

На залиха: 417.972

$0.23925

RN73H2ATTD2051B25

RN73H2ATTD2051B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.05K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 881.834

$0.11340

TNPW040254K9BETD

TNPW040254K9BETD

Vishay / Dale

RES 54.9K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 391.604

$0.25536

CRCW08056M81FKEAC

CRCW08056M81FKEAC

Vishay / Dale

RES 6.81M OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 16.000.000

$0.00625

RT1206DRD0712R1L

RT1206DRD0712R1L

Yageo

RES SMD 12.1 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 3.003.003

$0.03330

ERJ-XGNF1202Y

ERJ-XGNF1202Y

Panasonic

RES 12K OHM 1% 1/32W 01005

На залиха: 357.142

$0.28000

RT1210BRB0734K8L

RT1210BRB0734K8L

Yageo

RES SMD 34.8K OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 173.112

$0.57766

RN73H2ETTD4811F100

RN73H2ETTD4811F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.81K OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 472.255

$0.21175

RN73H1JTTD2872D10

RN73H1JTTD2872D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 28.7K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 643.252

$0.15546

AF1210FR-07340KL

AF1210FR-07340KL

Yageo

RES SMD 340K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 2.718.868

$0.03678

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв