RN73H2BTTD1233F25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H2BTTD1233F25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 123K OHM 1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.11480
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:123 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SG73S1ETTP57R6F

SG73S1ETTP57R6F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 57.6 OHM 1% 1/8W 0402

На залиха: 5.913.660

$0.01691

RG2012P-105-D-T5

RG2012P-105-D-T5

Susumu

RES SMD 1M OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 3.174.603

$0.03150

SFR01MZPJ430

SFR01MZPJ430

ROHM Semiconductor

RES 43 OHM 5% 1/16W 0402

На залиха: 10.752.688

$0.00930

RC0402F910CS

RC0402F910CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 91 OHM 1% 1/32W 01005

На залиха: 3.238.341

$0.03088

AC0805FR-071R2L

AC0805FR-071R2L

Yageo

RES SMD 1.2 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

MMP100FRF82R

MMP100FRF82R

Yageo

RES SMD 1% 1W MELF

На залиха: 1.018.537

$0.09818

RS73G2ATTD6800C

RS73G2ATTD6800C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 680 OHM 0.25% 1/4W 0805

На залиха: 1.006.441

$0.09936

RC1206FR-07107KL

RC1206FR-07107KL

Yageo

RES SMD 107K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

ERJ-UP3D14R0V

ERJ-UP3D14R0V

Panasonic

RES 14 OHM 0.5% 1.4W 0603

На залиха: 2.623.294

$0.03812

CRCW12102K49FKEA

CRCW12102K49FKEA

Vishay / Dale

RES SMD 2.49K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 400.000

$0.25000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв