RN73H2ATTD3791C10

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H2ATTD3791C10
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 3.79K OHM 0.25% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.27000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:3.79 kOhms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RT0805DRE072K94L

RT0805DRE072K94L

Yageo

RES SMD 2.94K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 6.978.367

$0.01433

Y1121953R000A9R

Y1121953R000A9R

VPG Foil

RES SMD 953OHM 0.05% 1/4W J LEAD

На залиха: 18.979

$6.84950

TNPW06031K27BETA

TNPW06031K27BETA

Vishay / Dale

RES 1.27K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 348.092

$0.28728

RP73PF1J16R9BTDF

RP73PF1J16R9BTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 16.9 OHM 0.1% 1/6W 0603

На залиха: 144.927

$0.69000

CPF0805B576RE1

CPF0805B576RE1

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 576 OHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 848.248

$0.11789

ERJ-S1TF3R65U

ERJ-S1TF3R65U

Panasonic

RES 3.65 OHM 1% 1W 2512 SMD

На залиха: 753.352

$0.13274

CRCW1206590KFKEB

CRCW1206590KFKEB

Vishay / Dale

RES SMD 590K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 10.718.113

$0.00933

RN73R2ATTD4641B50

RN73R2ATTD4641B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.64K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 976.562

$0.10240

RN73H2BTTD12R4D50

RN73H2BTTD12R4D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 12.4 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

RT1206BRC0722K6L

RT1206BRC0722K6L

Yageo

RES SMD 22.6K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 435.729

$0.22950

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв