RT0402BRD072K37L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT0402BRD072K37L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 2.37KOHM 0.1% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
4846
Единечната цена
$0.38000
Листови со податоци онлајн
RT0402BRD072K37L PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:2.37 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.014" (0.35mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RG1005N-3240-D-T10

RG1005N-3240-D-T10

Susumu

RES SMD 324 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 650.956

$0.15362

SG73S1ETTP1001F

SG73S1ETTP1001F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1K OHM 1% 1/8W 0402

На залиха: 5.913.660

$0.01691

RC0201FR-07348KL

RC0201FR-07348KL

Yageo

RES SMD 348K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73H2ETTD1273B10

RN73H2ETTD1273B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 127K OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 200.501

$0.49875

RN73R2ATTD9311B50

RN73R2ATTD9311B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 9.31K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 976.562

$0.10240

TNPW08052K43BETY

TNPW08052K43BETY

Vishay / Dale

RES 2.43K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 272.420

$0.36708

CRCW0402124KFKED

CRCW0402124KFKED

Vishay / Dale

RES SMD 124K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

MCW0406MD8872BP100

MCW0406MD8872BP100

Vishay / Beyschlag

RES SMD 88.7K OHM 1/4W 0604 WIDE

На залиха: 519.480

$0.19250

ERJ-U02D2100X

ERJ-U02D2100X

Panasonic

0402 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 21

На залиха: 6.493.506

$0.01540

PTN1206E1623BST1

PTN1206E1623BST1

Vishay

RES SMD 162K OHM 0.1% 0.4W 1206

На залиха: 170.881

$0.58520

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв