RN73R1JTTD1370B05

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R1JTTD1370B05
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 137 OHM 0.1% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.50540
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:137 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±5ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CR0805-FX-1202ELF

CR0805-FX-1202ELF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 12K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73H2BTTD3442A25

RN73H2BTTD3442A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 34.4K OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 329.218

$0.30375

RCWH0805R200FKEA

RCWH0805R200FKEA

Vishay / Dale

RCWH-0805 .2 1% 100 EA E3

На залиха: 126.582

$0.79000

AA1206FR-07274RL

AA1206FR-07274RL

Yageo

RES SMD 274 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 3.397.893

$0.02943

RCS08054R70FKEA

RCS08054R70FKEA

Vishay / Dale

RES SMD 4.7 OHM 1% 0.4W 0805

На залиха: 384.615

$0.26000

RCP2512W56R0GED

RCP2512W56R0GED

Vishay / Dale

RES SMD 56 OHM 2% 3.5W 2512

На залиха: 33.103

$3.62500

CRCW060343R0JNTA

CRCW060343R0JNTA

Vishay / Dale

RES SMD 43 OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 7.751.937

$0.01290

RS73F2ATTD2053B

RS73F2ATTD2053B

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 205K OHM 0.1% 1/4W 0805

На залиха: 1.006.441

$0.09936

CPF0402B174RE

CPF0402B174RE

TE Connectivity AMP Connectors

RES 174 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 898.472

$0.11130

TNPW1210511KBECN

TNPW1210511KBECN

Vishay / Dale

RES 511K OHM 0.1% 1/3W 1210

На залиха: 104.427

$0.95760

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв