RG2012V-6810-D-T5

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RG2012V-6810-D-T5
Производителот
Susumu
Опис
RES SMD 681 OHM 0.5% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.55860
Листови со податоци онлајн
RG2012V-6810-D-T5 PDF
 • серија:RG
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:681 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±5ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.020" (0.50mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CPF0201D232RE1

CPF0201D232RE1

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 232 OHM 0.5% 1/32W 0201

На залиха: 992.555

$0.10075

RSK22N150KJ

RSK22N150KJ

Vishay / Sfernice

SFERNICE THIN FILMS

На залиха: 19.895

$7.03680

ERA-6VRB6341V

ERA-6VRB6341V

Panasonic

RES 6.34K OHM 0.1% 1/4W 0805

На залиха: 509.061

$0.19644

CRCW25121K02FKEGHP

CRCW25121K02FKEGHP

Vishay / Dale

RES SMD 1.02K OHM 1% 1.5W 2512

На залиха: 447.807

$0.22331

RP73F2A1K0BTD

RP73F2A1K0BTD

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 1K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 834.654

$0.11981

HRG3216P-7871-D-T1

HRG3216P-7871-D-T1

Susumu

RES SMD 7.87K OHM 0.5% 1W 1206

На залиха: 320.666

$0.31185

CSR1206JTR680

CSR1206JTR680

Stackpole Electronics, Inc.

RES 0.68 OHM 5% 1/2W 1206

На залиха: 4.444.444

$0.02250

RN73H1JTTD1673F10

RN73H1JTTD1673F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 167K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 821.018

$0.12180

RN73H1JTTD93R1D25

RN73H1JTTD93R1D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 93.1 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

AT0402BRD075K1L

AT0402BRD075K1L

Yageo

RES SMD 5.1K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 1.165.637

$0.08579

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв