RN73H1ETTP4172F25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H1ETTP4172F25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 41.7K OHM 1% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.07840
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:41.7 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RK73H3ATTE2374F

RK73H3ATTE2374F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.37M OHM 1% 1W 2512

На залиха: 1.741.553

$0.05742

RT0805FRD0768K1L

RT0805FRD0768K1L

Yageo

RES SMD 68.1K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 6.570.302

$0.01522

RN73H2BTTD5233B50

RN73H2BTTD5233B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 523K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 595.415

$0.16795

SG73S1JTTD1471F

SG73S1JTTD1471F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.47K OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 5.681.818

$0.01760

WK73R2ATTD9090F

WK73R2ATTD9090F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 909 OHM 1% 1W 0805

На залиха: 2.760.905

$0.03622

ERA-3APB113V

ERA-3APB113V

Panasonic

RES SMD 11K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 172.413

$0.58000

RN73H2ATTD45R3C50

RN73H2ATTD45R3C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 45.3 OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 881.834

$0.11340

RE1206DRE071K27L

RE1206DRE071K27L

Yageo

RES SMD 1.27K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 4.564.125

$0.02191

CRGH0603F5K76

CRGH0603F5K76

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 5.76K OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 11.001.100

$0.00909

ERJ-8ENF14R7V

ERJ-8ENF14R7V

Panasonic

RES SMD 14.7 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв