RT0402CRD07113KL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT0402CRD07113KL
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 113KOHM 0.25% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.04621
Листови со податоци онлајн
RT0402CRD07113KL PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:113 kOhms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.014" (0.35mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RC1218JK-072R7L

RC1218JK-072R7L

Yageo

RES SMD 2.7 OHM 1W 1812 WIDE

На залиха: 887.862

$0.11263

RC1608F205CS

RC1608F205CS

Samsung Electro-Mechanics

RES SMD 2M OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 12.406.947

$0.00806

RN73H2ETTD6492D100

RN73H2ETTD6492D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 64.9K OHM 0.5% 1/4W 1210

На залиха: 484.848

$0.20625

RMCS1206FT11R8

RMCS1206FT11R8

Stackpole Electronics, Inc.

RES 11.8 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 6.393.861

$0.01564

ERJ-HP6D4701V

ERJ-HP6D4701V

Panasonic

RES 4.7K OHM 0.5% 1/2W 0805

На залиха: 2.014.098

$0.04965

RN73R2ATTD1231C10

RN73R2ATTD1231C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.23K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 454.545

$0.22000

CRCW0805205RFKEAC

CRCW0805205RFKEAC

Vishay / Dale

RES 205 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 16.000.000

$0.00625

RN73R2ATTD4992B05

RN73R2ATTD4992B05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 49.9K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 197.863

$0.50540

RNCP1206FTD6K49

RNCP1206FTD6K49

Stackpole Electronics, Inc.

RES 6.49K OHM 1% 1/2W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

SG73P2ETTD43R0F

SG73P2ETTD43R0F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 43 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 1.743.375

$0.05736

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв