ERJ-2RKF2703X

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-2RKF2703X
Производителот
Panasonic
Опис
RES SMD 270K OHM 1% 1/10W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
70946
Единечната цена
$0.10000
Листови со податоци онлајн
ERJ-2RKF2703X PDF
 • серија:ERJ-2RK
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:270 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRCW06031R10FKTA

CRCW06031R10FKTA

Vishay / Dale

RES SMD 1.1 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 6.090.133

$0.01642

ERJ-PB6B4640V

ERJ-PB6B4640V

Panasonic

RES SMD 464 OHM 0.1% 1/4W 0805

На залиха: 303.030

$0.33000

ERJ-S03F8062V

ERJ-S03F8062V

Panasonic

RES SMD 80.6K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 4.113.533

$0.02431

RN73C2A47R5BTDF

RN73C2A47R5BTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 47.5 OHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 106.382

$0.94000

ERA-6ARW363V

ERA-6ARW363V

Panasonic

RES 36K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 135.135

$0.74000

ERJ-2RKF1021X

ERJ-2RKF1021X

Panasonic

RES SMD 1.02K OHM 1% 1/10W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RC0603F5234CS

RC0603F5234CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 5.23M OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 13.736.263

$0.00728

RN73R2ETTD3283F10

RN73R2ETTD3283F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 626.566

$0.15960

CPF0805B56R2E1

CPF0805B56R2E1

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 56.2 OHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 848.248

$0.11789

RN73R2BTTD4640F50

RN73R2BTTD4640F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 464 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв