RCP0505B22R0JED

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RCP0505B22R0JED
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 22 OHM 5% 1.4W 0505
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$3.62500
Листови со податоци онлајн
RCP0505B22R0JED PDF
 • серија:RCP
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:22 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):1.4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±150ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0505 (1412 Metric)
 • добавувач уред пакет:0505
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.055" L x 0.050" W (1.40mm x 1.27mm)
 • висина - седење (макс):0.025" (0.64mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RMCF0402FT1K50

RMCF0402FT1K50

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1.5K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

TNPW1206820RBETA

TNPW1206820RBETA

Vishay / Dale

RES 820 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 272.420

$0.36708

RP73D2B226RBTDF

RP73D2B226RBTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 226 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 308.851

$0.32378

RN73H2ETTD1603D50

RN73H2ETTD1603D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 160K OHM 0.5% 1/4W 1210

На залиха: 472.255

$0.21175

AF1210JR-0762RL

AF1210JR-0762RL

Yageo

RES SMD 62 OHM 5% 1/2W 1210

На залиха: 2.920.560

$0.03424

Y16292K00000T9W

Y16292K00000T9W

VPG Foil

RES SMD 2K OHM 0.01% 1/10W 0805

На залиха: 32.223

$3.72400

RN73R2BTTD1933F25

RN73R2BTTD1933F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 193K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

RN73R2ETTD4643C50

RN73R2ETTD4643C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 501.253

$0.19950

RCS04026R81FKED

RCS04026R81FKED

Vishay / Dale

RES SMD 6.81 OHM 1% 1/5W 0402

На залиха: 6.553.079

$0.01526

RN73H1JTTD1932C25

RN73H1JTTD1932C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 19.3K OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 992.063

$0.10080

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв