CRCW12067M68FKEA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CRCW12067M68FKEA
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 7.68M OHM 1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.00892
Листови со податоци онлајн
CRCW12067M68FKEA PDF
 • серија:CRCW
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:7.68 MOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H1ETTP51R0F25

RN73H1ETTP51R0F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 51 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.275.510

$0.07840

CRCW0805180RFKEAHP

CRCW0805180RFKEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 180 OHM 1% 1/2W 0805

На залиха: 384.615

$0.26000

RNCF1206DTE1K40

RNCF1206DTE1K40

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1.4K OHM 0.5% 1/3W 1206

На залиха: 2.539.360

$0.03938

CR0805-FX-4701ELF

CR0805-FX-4701ELF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 4.7K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73R1JTTD2100B25

RN73R1JTTD2100B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 210 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

RN731JTTD9311D50

RN731JTTD9311D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 9.31K OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

TNPW1210300KBEEA

TNPW1210300KBEEA

Vishay / Dale

RES 300K OHM 0.1% 1/2W 1210

На залиха: 203.210

$0.49210

RT0805CRC0749R9L

RT0805CRC0749R9L

Yageo

RES SMD 49.9 OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 1.217.730

$0.08212

RS73F2BTTD4320D

RS73F2BTTD4320D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 432 OHM 0.5% 1/3W 1206

На залиха: 990.982

$0.10091

PHP00603E6261BBT1

PHP00603E6261BBT1

Vishay

RES SMD 6.26K OHM 0.1% 3/8W 0603

На залиха: 167.084

$0.59850

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв