RT0805BRB0743R2L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT0805BRB0743R2L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 43.2 OHM 0.1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.20400
Листови со податоци онлајн
RT0805BRB0743R2L PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:43.2 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRGV1206J130K

CRGV1206J130K

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 130K OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 6.112.469

$0.01636

RS73F1JTTD6040B

RS73F1JTTD6040B

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 604 OHM 0.1% 1/5W 0603

На залиха: 1.130.071

$0.08849

KTR10EZPF36R5

KTR10EZPF36R5

ROHM Semiconductor

RES SMD 36.5 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 5.050.505

$0.01980

RN73R2ATTD1331C50

RN73R2ATTD1331C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.33K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 976.562

$0.10240

ERJ-U1TF1052U

ERJ-U1TF1052U

Panasonic

RES 10.5K OHM 1% 1W 2512 SMD

На залиха: 769.526

$0.12995

RN73H1JTTD2641C10

RN73H1JTTD2641C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.64K OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 346.140

$0.28890

AR0805FR-076M81L

AR0805FR-076M81L

Yageo

RES SMD 6.81M OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.271.455

$0.07865

PAT0805E7871BST1

PAT0805E7871BST1

Vishay

RES SMD 7.87K OHM 0.1% 1/5W 0805

На залиха: 322.061

$0.31050

AC0603FR-07232KL

AC0603FR-07232KL

Yageo

RES SMD 232K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RK73G2BTTD1241F

RK73G2BTTD1241F

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THICK FILM 1206

На залиха: 2.898.550

$0.03450

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв