RC0100JR-076K8L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RC0100JR-076K8L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 6.8K OHM 5% 1/32W 01005
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
18946
Единечната цена
$0.15000
Листови со податоци онлајн
RC0100JR-076K8L PDF
 • серија:RC_L
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:6.8 kOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.03W, 1/32W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:01005 (0402 Metric)
 • добавувач уред пакет:01005
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
 • висина - седење (макс):0.006" (0.15mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RK73G2BTTD1241D

RK73G2BTTD1241D

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THICK FILM 1206

На залиха: 2.319.109

$0.04312

ERJ-S1TF2261U

ERJ-S1TF2261U

Panasonic

RES SMD 2.26K OHM 1% 1W 2512

На залиха: 753.352

$0.13274

ERJ-XGNJ6R8Y

ERJ-XGNJ6R8Y

Panasonic

RES SMD 6.8 OHM 5% 1/32W 01005

На залиха: 555.555

$0.18000

RG2012N-3481-D-T5

RG2012N-3481-D-T5

Susumu

RES SMD 3.48K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.022.913

$0.09776

RN73R2ATTD6653F100

RN73R2ATTD6653F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 665K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

$0.06630

RN73R2ATTD4071B10

RN73R2ATTD4071B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.07K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 336.700

$0.29700

RN73H2ATTD4070B25

RN73H2ATTD4070B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 407 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 881.834

$0.11340

ERJ-P06F35R7V

ERJ-P06F35R7V

Panasonic

RES SMD 35.7 OHM 1% 1/2W 0805

На залиха: 4.967.709

$0.02013

CRCW06032K21FKTA

CRCW06032K21FKTA

Vishay / Dale

RES SMD 2.21K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 714.285

$0.14000

RCL12259R10JNEG

RCL12259R10JNEG

Vishay / Dale

RES SMD 9.1 OHM 2W 2512 WIDE

На залиха: 156.250

$0.64000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв