RN73R2BTTD8200C25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2BTTD8200C25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 820 OHM 0.25% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.13440
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:820 Ohms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RP73PF1E1K15BTDF

RP73PF1E1K15BTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES 1.15K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 1.007.049

$0.09930

CRCW12065K60JNEAHP

CRCW12065K60JNEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 5.6K OHM 5% 3/4W 1206

На залиха: 232.558

$0.43000

ERJ-P06F3902V

ERJ-P06F3902V

Panasonic

RES SMD 39 KOHM 1% 1/2W 0805

На залиха: 4.967.709

$0.02013

M55342K06B14E7RWSV

M55342K06B14E7RWSV

Vishay / Dale

RES SMD 14.7K OHM 1% 0.15W 0705

На залиха: 10.500

$10.47600

RN73H2ATTD4641A05

RN73H2ATTD4641A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.64K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 150.375

$0.66500

RN73H2BTTD34R0D50

RN73H2BTTD34R0D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 34 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

RN73H1JTTD26R4F25

RN73H1JTTD26R4F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 26.4 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

RS73F2ATTD1102C

RS73F2ATTD1102C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 11K OHM 0.25% 1/4W 0805

На залиха: 1.006.441

$0.09936

RK73B1ETTP270G

RK73B1ETTP270G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 27 OHM 2% 1/10W 0402

На залиха: 5.659.309

$0.01767

Y11691K91100T0L

Y11691K91100T0L

VPG Foil

RES SMD 1.911K OHM 0.6W J LEAD

На залиха: 16.610

$9.03070

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв