RN73H2ETTD3401F25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H2ETTD3401F25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 3.4K OHM 1% 1/4W 1210
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.20625
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:3.4 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRCW040216R9FKEDHP

CRCW040216R9FKEDHP

Vishay / Dale

RES SMD 16.9 OHM 1% 1/5W 0402

На залиха: 6.480.881

$0.01543

AR0805FR-0727KL

AR0805FR-0727KL

Yageo

RES SMD 27K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.271.455

$0.07865

ERJ-U6RD1691V

ERJ-U6RD1691V

Panasonic

RES 1.69K OHM 0.5% 1/8W 0805 SMD

На залиха: 2.520.161

$0.03968

ESR10EZPF1000

ESR10EZPF1000

ROHM Semiconductor

RES SMD 100 OHM 1% 0.4W 0805

На залиха: 625.000

$0.16000

RN73R1JTTD9201F10

RN73R1JTTD9201F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 9.2K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 905.797

$0.11040

RK73G2ATTD27R4F

RK73G2ATTD27R4F

KOA Speer Electronics, Inc.

THICKFILM RESISTOR 0805

На залиха: 2.898.550

$0.03450

RNCF0805TKE34R8

RNCF0805TKE34R8

Stackpole Electronics, Inc.

RES 34.8 OHM 0.01% 1/8W 0805

На залиха: 215.517

$0.46400

RN73R2ATTD1052B10

RN73R2ATTD1052B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 10.5K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 336.700

$0.29700

RG3216V-2741-W-T1

RG3216V-2741-W-T1

Susumu

RES SMD 2.74KOHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 58.346

$1.88528

RT1206CRC0713R3L

RT1206CRC0713R3L

Yageo

RES SMD 13.3 OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 836.400

$0.11956

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв