RN73H2ATTD2201C50

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H2ATTD2201C50
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 2.2K OHM 0.25% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.11340
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:2.2 kOhms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CHP2010L3300JNT

CHP2010L3300JNT

Vishay / Sfernice

RES SMD THICK FILM 2010

На залиха: 24.838

$4.83120

RT0805WRD07182KL

RT0805WRD07182KL

Yageo

RES SMD 182K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 435.729

$0.22950

ERJ-H2RD21R5X

ERJ-H2RD21R5X

Panasonic

RES 21.5 OHM 0.5% 1/10W 0402

На залиха: 2.665.955

$0.03751

LTR10EVHJLR20

LTR10EVHJLR20

ROHM Semiconductor

RES 0.2 OHM 1/2W 0805 WIDE

На залиха: 178.571

$0.56000

TNPW040265K7DEED

TNPW040265K7DEED

Vishay / Dale

RES 65.7K OHM 0.5% 1/10W 0402

На залиха: 2.100.840

$0.04760

TNPW06031K33BHTA

TNPW06031K33BHTA

Vishay / Dale

RES 1.33K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 391.604

$0.25536

CRCW120611K3FKEAHP

CRCW120611K3FKEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 11.3K OHM 1% 3/4W 1206

На залиха: 1.837.897

$0.05441

RN73R1JTTD1352F50

RN73R1JTTD1352F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 13.5K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

$0.05440

RC0201FR-0713K3L

RC0201FR-0713K3L

Yageo

RES SMD 13.3K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73H1JTTD19R3F50

RN73H1JTTD19R3F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 19.3 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв