ESR18EZPF4322

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ESR18EZPF4322
Производителот
ROHM Semiconductor
Опис
RES SMD 43.2K OHM 1% 1/2W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.01725
Листови со податоци онлајн
ESR18EZPF4322 PDF
 • серија:ESR
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:43.2 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRM1206-FX-2001ELF

CRM1206-FX-2001ELF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 2K OHM 1% 1/2W 1206

На залиха: 4.777.830

$0.02093

RN73R1ETTP32R4F50

RN73R1ETTP32R4F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 32.4 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.508.295

$0.06630

RMCF2512JT3R00

RMCF2512JT3R00

Stackpole Electronics, Inc.

RES 3 OHM 5% 1W 2512

На залиха: 333.333

$0.30000

RT1206CRC071K15L

RT1206CRC071K15L

Yageo

RES SMD 1.15KOHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 836.400

$0.11956

RN73H2ETTD5491F25

RN73H2ETTD5491F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 5.49K OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 484.848

$0.20625

RM10F20R5CT

RM10F20R5CT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

RES SMD 20.5 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 13.333.333

$0.00750

RN73R2BTTD4481F10

RN73R2BTTD4481F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.48K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 721.500

$0.13860

MCR18ERTF1580

MCR18ERTF1580

ROHM Semiconductor

RES SMD 158 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

SR732ATTDR82G

SR732ATTDR82G

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 1.346.801

$0.07425

RN73R2BTTD5303C50

RN73R2BTTD5303C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 530K OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 744.047

$0.13440

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв