RN73R2ATTD7870C10

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2ATTD7870C10
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 787 OHM 0.25% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.22000
Листови со податоци онлајн
-
  • серија:RN73R
  • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • статус на дел:Active
  • отпор:787 Ohms
  • толеранција:±0.25%
  • моќност (вати):0.125W, 1/8W
  • составот:Thin Film
  • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • температурен коефициент:±10ppm/°C
  • Работна температура:-55°C ~ 155°C
  • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
  • добавувач уред пакет:0805
  • оценки:AEC-Q200
  • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
  • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
  • број на раскинувања:2
  • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNCF1206BKE309R

RNCF1206BKE309R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 309 OHM 0.1% 1/3W 1206

На залиха: 1.026.272

$0.09744

CHP0805K2673FNT

CHP0805K2673FNT

Vishay / Sfernice

RES SMD THICK FILM 0805

На залиха: 32.116

$3.73640

ERJ-H3QD6R19V

ERJ-H3QD6R19V

Panasonic

RES 6.19 OHM 0.5% 1/4W 0603

На залиха: 1.285.677

$0.07778

RN73H2BTTD25R2B50

RN73H2BTTD25R2B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 25.2 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 595.415

$0.16795

MCR18ERTF47R5

MCR18ERTF47R5

ROHM Semiconductor

RES SMD 47.5 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73R2ATTD55R6C10

RN73R2ATTD55R6C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 55.6 OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 454.545

$0.22000

MCU08050D4531BP500

MCU08050D4531BP500

Vishay / Beyschlag

RES SMD 4.53K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 1.167.133

$0.08568

RN73H2BTTD1782F50

RN73H2BTTD1782F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 17.8K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

RT1206CRE0762RL

RT1206CRE0762RL

Yageo

RES SMD 62 OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 1.574.059

$0.06353

RV1206FR-07270KL

RV1206FR-07270KL

Yageo

RES SMD 270K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 2.469.135

$0.04050

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв