RT0805BRD071K91L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT0805BRD071K91L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 1.91K OHM 0.1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.36000
Листови со податоци онлајн
RT0805BRD071K91L PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.91 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RK73G2ATTD8873C

RK73G2ATTD8873C

KOA Speer Electronics, Inc.

THICKFILM RESISTOR 0805

На залиха: 2.898.550

$0.03450

RG1608N-1022-W-T5

RG1608N-1022-W-T5

Susumu

RES SMD 10.2K OHM 1/10W 0603

На залиха: 358.037

$0.27930

RL2010FK-070R066L

RL2010FK-070R066L

Yageo

RES 0.066 OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 859.993

$0.11628

RT0603CRE0712KL

RT0603CRE0712KL

Yageo

RES SMD 12K OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 2.059.308

$0.04856

WU732B15TTD18L0F

WU732B15TTD18L0F

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR WIDE TERMINAL THICKFILM

На залиха: 156.250

$0.64000

RN73R2BTTD3092A25

RN73R2BTTD3092A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 30.9K OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 404.040

$0.24750

ERJ-6GEYJ2R0V

ERJ-6GEYJ2R0V

Panasonic

RES SMD 2 OHM 5% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RS73F1JTTD3012B

RS73F1JTTD3012B

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 30.1K OHM 0.1% 1/5W 0603

На залиха: 1.130.071

$0.08849

MLF12DTE49R9

MLF12DTE49R9

Stackpole Electronics, Inc.

RES 49.9 OHM 0.5% 1/2W MELF 0207

На залиха: 1.333.333

$0.07500

ERA-6AED1133V

ERA-6AED1133V

Panasonic

RES 113K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв