RMCS0603FT10R0

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RMCS0603FT10R0
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 10 OHM 1% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.00546
Листови со податоци онлајн
RMCS0603FT10R0 PDF
 • серија:RMCS
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:10 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRCW12063K90JNEBC

CRCW12063K90JNEBC

Vishay / Dale

RES 3.9K OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 14.409.221

$0.00694

RN73R2ETTD9201D100

RN73R2ETTD9201D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 582.852

$0.17157

MMP100FRF240K

MMP100FRF240K

Yageo

RES SMD 1% 1W MELF

На залиха: 1.018.537

$0.09818

RS73F1JTTD1740F

RS73F1JTTD1740F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 174 OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 1.906.941

$0.05244

AA1206FR-074K22L

AA1206FR-074K22L

Yageo

RES SMD 4.22K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 3.397.893

$0.02943

AT0402DRD0726R7L

AT0402DRD0726R7L

Yageo

RES SMD 26.7 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 2.972.651

$0.03364

RCP2512W220RJS3

RCP2512W220RJS3

Vishay / Dale

RES SMD 220 OHM 5% 3.5W 2512

На залиха: 71.298

$1.54280

CHP1206K68R1FBT

CHP1206K68R1FBT

Vishay / Sfernice

RES SMD THICK FILM 1206

На залиха: 28.793

$4.16760

RN731JTTD1760D100

RN731JTTD1760D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 176 OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

CPF0805B15R8E1

CPF0805B15R8E1

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 15.8 OHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 848.248

$0.11789

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв