TNPW060332K4BYEA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TNPW060332K4BYEA
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 32.4K OHM 0.1% 1/8W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.23940
Листови со податоци онлајн
TNPW060332K4BYEA PDF
 • серија:TNPW e3
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:32.4 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H1JTTD2402F100

RN73H1JTTD2402F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 24K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

TNPW06031K60BETA

TNPW06031K60BETA

Vishay / Dale

RES 1.6K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 348.092

$0.28728

RK73G2BTTD2670F

RK73G2BTTD2670F

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THICK FILM 1206

На залиха: 2.898.550

$0.03450

CRCW12102R87FNEA

CRCW12102R87FNEA

Vishay / Dale

RES SMD 2.87 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 2.450.980

$0.04080

RMCF2512JT10R0

RMCF2512JT10R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 10 OHM 5% 1W 2512

На залиха: 333.333

$0.30000

D55342H07B100HPWS

D55342H07B100HPWS

Vishay / Dale

RES SMD 100K OHM 2% 1/4W 1206

На залиха: 15.873

$9.45000

RNCF0805DTC113R

RNCF0805DTC113R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 113 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 6.349.206

$0.01575

CRCW0402330KFKEDC

CRCW0402330KFKEDC

Vishay / Dale

RES 330K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73H1JTTD4320F10

RN73H1JTTD4320F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 432 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 821.018

$0.12180

RK73G1ETTP3573D

RK73G1ETTP3573D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 357K OHM 0.5% 1/10W 0402

На залиха: 2.020.202

$0.04950

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв