RN73H2ATTD3400B50

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H2ATTD3400B50
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 340 OHM 0.1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.11340
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:340 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RG3216N-1332-W-T1

RG3216N-1332-W-T1

Susumu

RES SMD 13.3KOHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 216.995

$0.46084

MCT06030F1000BP100

MCT06030F1000BP100

Vishay / Beyschlag

RES 100 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 74.829

$1.47000

RN73R2ATTD82R5A25

RN73R2ATTD82R5A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 82.5 OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 404.040

$0.24750

RN73R1JTTD1232D25

RN73R1JTTD1232D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 12.3K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 2.314.814

$0.04320

RT0402DRD07430RL

RT0402DRD07430RL

Yageo

RES SMD 430 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 3.432.887

$0.02913

ERA-2VEB1131X

ERA-2VEB1131X

Panasonic

RES 1.13K OHM 0.1% 1/10W 0402

На залиха: 936.329

$0.10680

AA0603FR-07232KL

AA0603FR-07232KL

Yageo

RES SMD 232K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 7.800.312

$0.01282

RMCF0402FT75R0

RMCF0402FT75R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 75 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

CRCW08051M74FKTA

CRCW08051M74FKTA

Vishay / Dale

RES SMD 1.74M OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 5.672.149

$0.01763

ERA-3AEB183V

ERA-3AEB183V

Panasonic

RES SMD 18K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 322.580

$0.31000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв