RN73R2ATTD8660D25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2ATTD8660D25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 866 OHM 0.5% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.05220
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:866 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
MMA02040C8259FB000

MMA02040C8259FB000

Vishay / Beyschlag

RES 82.5 OHM 1% 2/5W MELF 0204

На залиха: 3.571.428

$0.02800

RK73B1JRTTD391G

RK73B1JRTTD391G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 390 OHM 2% 1/8W 0603

На залиха: 5.414.185

$0.01847

RN73R1JTTD1113F100

RN73R1JTTD1113F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 111K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

$0.05440

RK73H1HTTC5361D

RK73H1HTTC5361D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 5.36K OHM 0.5% 1/20W 0201

На залиха: 2.295.684

$0.04356

WK73S3ATTE41L2F

WK73S3ATTE41L2F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 41.2M OHM 1% 1.5W 2512

На залиха: 502.916

$0.19884

RN73R1JTTD22R1F25

RN73R1JTTD22R1F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 22.1 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

$0.05440

RM20J220CT

RM20J220CT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

RES SMD 22 OHM 5% 1/2W 2010

На залиха: 3.703.703

$0.02700

ERJ-8ENF8661V

ERJ-8ENF8661V

Panasonic

RES SMD 8.66K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73R1ETTP3052F50

RN73R1ETTP3052F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 30.5K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.508.295

$0.06630

RN73R2ETTD1432D100

RN73R2ETTD1432D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 582.852

$0.17157

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв