ERJ-HP6F1202V

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-HP6F1202V
Производителот
Panasonic
Опис
RES 12K OHM 1% 1/2W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.35000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:ERJ-HP6
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:12 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R2BTTD3651B25

RN73R2BTTD3651B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.65K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 892.857

$0.11200

ERJ-P14J821U

ERJ-P14J821U

Panasonic

RES SMD 820 OHM 5% 1/2W 1210

На залиха: 344.827

$0.29000

CRCW080525K5FKEB

CRCW080525K5FKEB

Vishay / Dale

RES SMD 25.5K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 13.440.860

$0.00744

SG73P1ETTP1782D

SG73P1ETTP1782D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 17.8K OHM 0.5% 1/8W 0402

На залиха: 2.823.263

$0.03542

TNPW04023K01BHED

TNPW04023K01BHED

Vishay / Dale

RES 3.01K OHM 0.1% 1/10W 0402

На залиха: 469.924

$0.21280

RN73R2ATTD3050B05

RN73R2ATTD3050B05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 305 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 197.863

$0.50540

D55342E07B44B2RT5

D55342E07B44B2RT5

Vishay / Dale

RES SMD 44.2K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 51.960

$2.11700

CRGH2010F7K5

CRGH2010F7K5

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 7.5K OHM 1% 1W 2010

На залиха: 873.438

$0.11449

RT0603CRE07196RL

RT0603CRE07196RL

Yageo

RES SMD 196 OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 2.059.308

$0.04856

WK73R2JTTE1020F

WK73R2JTTE1020F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 102 OHM 1% 1W 1812

На залиха: 1.159.420

$0.08625

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв