RN73R1JTTD5301A05

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R1JTTD5301A05
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 5.3K OHM 0.05% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.53200
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:5.3 kOhms
 • толеранција:±0.05%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±5ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RP73D1J7K87BTG

RP73D1J7K87BTG

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 7.87KOHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 139.602

$0.71632

SG73W2HTTE563M

SG73W2HTTE563M

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 56K OHM 20% 3/4W 2010

На залиха: 618.008

$0.16181

RN73H2ETTD1540A10

RN73H2ETTD1540A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 154 OHM 0.05% 1/4W 1210

На залиха: 122.856

$0.81396

ERJ-HP6D1271V

ERJ-HP6D1271V

Panasonic

RES 1.27K OHM 0.5% 1/2W 0805

На залиха: 2.014.098

$0.04965

RT0402BRD074K93L

RT0402BRD074K93L

Yageo

RES SMD 4.93KOHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 2.456.398

$0.04071

SG73P2BTTD565G

SG73P2BTTD565G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 5.6M OHM 2% 1/3W 1206

На залиха: 2.942.907

$0.03398

HV733ATTE306J

HV733ATTE306J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 30M OHM 5% 1W 2512

На залиха: 618.008

$0.16181

AC0201FR-07866KL

AC0201FR-07866KL

Yageo

RES SMD 866K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 13.368.983

$0.00748

RN73R2BTTD7062D10

RN73R2BTTD7062D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 70.6K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 660.982

$0.15129

SG73P1JTTD122J

SG73P1JTTD122J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.2K OHM 5% 1/3W 0603

На залиха: 7.524.454

$0.01329

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв