RC1210FR-072RL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RC1210FR-072RL
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 2 OHM 1% 1/2W 1210
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
662
Единечната цена
$0.30000
Листови со податоци онлајн
RC1210FR-072RL PDF
 • серија:RC_L
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:2 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
TNPW1206100RBETA

TNPW1206100RBETA

Vishay / Dale

RES 100 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 272.420

$0.36708

73WE4R062J

73WE4R062J

CTS Corporation

RES 0.062 OHM 5% 3/4W 1206 WIDE

На залиха: 813.735

$0.12289

CR045363F

CR045363F

Meritek

RES SMD 536K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 6.978.367

$0.01433

WK73S2JTTE6R20F

WK73S2JTTE6R20F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 6.2 OHM 1% 1W 1812

На залиха: 1.159.420

$0.08625

TNPW040222K1BEEP

TNPW040222K1BEEP

Vishay / Dale

RES 22.1K OHM 0.1% 1/10W 0402

На залиха: 654.964

$0.15268

RN73H2ETTD7590B25

RN73H2ETTD7590B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 759 OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 300.751

$0.33250

RN73H2BTTD6192B50

RN73H2BTTD6192B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 61.9K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 595.415

$0.16795

AC2512JK-0751RL

AC2512JK-0751RL

Yageo

RES SMD 51 OHM 5% 1W 2512

На залиха: 1.365.560

$0.07323

RN73H2ETTD3651F10

RN73H2ETTD3651F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.65K OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 484.848

$0.20625

RT0805BRD07499KL

RT0805BRD07499KL

Yageo

RES SMD 499K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 277.777

$0.36000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв