RK73H2ETTD1740F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RK73H2ETTD1740F
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 174 OHM 1% 1/2W 1210
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.02772
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RK73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:174 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
D55342E07B27E5RWS

D55342E07B27E5RWS

Vishay / Dale

RES SMD 27.5K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 15.873

$9.45000

CPF0603F3K09C1

CPF0603F3K09C1

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 3.09K OHM 1% 1/16W 0603

На залиха: 4.244.482

$0.02356

SG732BTTD473M

SG732BTTD473M

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 47K OHM 20% 1/3W 1206

На залиха: 2.898.550

$0.03450

TNPW080510K4BEEA

TNPW080510K4BEEA

Vishay / Dale

RES 10.4K OHM 0.1% 1/5W 0805

На залиха: 582.852

$0.17157

RMCP2010JT130K

RMCP2010JT130K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 130K OHM 5% 1W 2010

На залиха: 1.840.264

$0.05434

MCS04020D2152BE100

MCS04020D2152BE100

Vishay / Beyschlag

RES SMD 21.5KOHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 600.384

$0.16656

AA1218FK-073K01L

AA1218FK-073K01L

Yageo

RES SMD 3.01K OHM 1W 1812 WIDE

На залиха: 548.546

$0.18230

CR0603-FX-5362ELF

CR0603-FX-5362ELF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 53.6K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

AT0805CRD076K34L

AT0805CRD076K34L

Yageo

RES SMD 6.34KOHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 929.022

$0.10764

RN73H2ETTD2522C25

RN73H2ETTD2522C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 25.2K OHM 0.25% 1/4W 1210

На залиха: 338.237

$0.29565

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв